IŁAWSKIE PRAWYBORY 2023

GŁOSUJ NA NAJLEPSZYCH DLA IŁAWY I OKOLIC

WWW.WYBORY.ILAWA.PL

Oficjalne ogłoszenie dotyczące zwycięzców Prawyborów Iława 2023.

Głosami wyborców, zwycięzcami zostali:

Andrzej Rykaczewski kandydat do Sejmu (60,5% punktów przydzielonych przez głosujących )

Tomasz Kiejstut Dąbrowski, kandydat do Senatu. (81,8% głosów za kandydatem oddanych przez głosujących )

Dziękujemy wszystkim osobom kandydującym i głosującym za udział w Iławskich Prawyborach. Planujemy przeprowadzenie podobnych prawyborów przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, więc do zobaczenia.


Wykresy: Podział procentowy punktów od głosujących pomiędzy zwycięzcą a innymi kandydatami do Sejmu. Procent głosów popierających kandydata, oddanych przez głosujących, w stosunku do ogółu oddanych głosów

Co zyskają zwycięzcy Iławskich Prawyborów?

Zwycięstwo w Iławskich Prawyborach daje osobom kandydującym unikalną przewagę w postaci wsparcia od mieszkańców miasta. Oto, co zyskują triumfatorzy:

Rekomendacja Mieszkańców

Zwycięzcy są wskazywani jako polecane osoby do poparcia w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Mocne Hasła Promocyjne

 W materiałach reklamowych mogą korzystać z przekonujących zwrotów, takich jak:

- Wybrany/a przez mieszkańców w Iławskich Prawyborach.

- Najlepsza/y kandydatka/kandydat doceniony przez mieszkańców Iławy i okolic.

- Zwycięzca Iławskich Prawyborów.

- Wybór mieszkańców Iławy w Iławskich Prawyborach. 

- Mieszkańcy Iławy wybrali w Iławskich Prawyborach. Głosuj na …  w wyborach do S... i wiele innych.

Branding z Iławskimi Prawyborami

Mogą wykorzystywać logo oraz grafiki związane z Iławskimi Prawyborami, podkreślając tym samym uzyskane poparcie w tym ważnym dla mieszkańców projekcie.

Elastyczna Promocja: Zwycięzcy mają możliwość zamawiania i opłacania reklam poprzez kanały Iławskich Prawyborów. Chociaż organizator nie czerpie z tego korzyści finansowych, daje możliwość promocji ( bez użycia symboli partyjnych czy komitetów).

Rozszerzona Kampania: Organizator aktywnie promuje zwycięzców poprzez różne kanały, takie jak internet, plakaty czy inne media, aż do rozpoczęcia ciszy wyborczej.

Długoterminowe Korzyści: W następnych wyborach parlamentarnych, czy innych, zwycięzcy mogą nadal korzystać z symboli Iławskich Prawyborów, pod warunkiem wskazania, że ich wybór miał miejsce w 2023 roku. To zapewnia im trwałe wsparcie i rozpoznawalność wśród wyborców.

Zwycięstwo w Iławskich Prawyborach to nie tylko chwila triumfu, ale także solidna platforma promocyjna, która zwiększa szanse na sukces w wyborach parlamentarnych.

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE. 

Dziękujemy za udział w Iławskich Prawyborach. Przystępujemy do liczenia głosów.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni najpóźniej o godz. 7.00 , 9 października.

TWÓJ GŁOS TO SZANSA NA ROZWÓJ DLA IŁAWY I REGIONU!

W Iławskich Prawyborach mieszkańcy wybierają kandydatów, którzy najlepiej będą reprezentować interesy Iławy i okolic w Parlamencie

Zwycięzcy Iławskich Prawyborów zostaną kandydatami rekomendowanymi dla mieszkańców w wyborach 15 października. Dzięki temu mają większe szanse na wybór.

Zero polityki – konkretne sprawy Iławy i okolic. 

Weź udział w Iławskich Prawyborach. GŁOSUJ NA NAJLEPSZE PROPOZYCJE I OSOBY


Zakończyliśmy już etap przyjmowania kandydatur.   Zapoznaj się z odpowiedziami i propozycjami osób kandydujących na stronie z ofertami 

Głosowanie 7-8 października. GŁOSUJ TERAZ! Zakończyliśmy już etap zbierania pytań - możecie zapoznać się z nimi na tej stronie

Obecnie możecie zapoznać się z odpowiedziami i propozycjami osób kandydujących na stronie z ofertami (te zbieraliśmy do 30.09 )

Następnie będziecie głosować na kandydatki/kandydatów z najlepszymi ofertami dla Iławy i okolic . GŁOSUJ TERAZ

Zwykle wybieramy osoby do Parlamentu na podstawie preferencji politycznych i programów ogólnopolskich. Ale możemy także wybrać tych, którzy zadeklarują KONKRETNE wsparcie dla naszego regionu. Zapytajmy ich co chcą zrobić, czy poprą nasze projekty, i w jaki sposób.

Wybierzemy najlepszych w głosowaniu, podczas Iławskich Prawyborów (jedna osoba do Senatu, jedna do Sejmu). Dzięki tej rekomendacji mieszkańcy Iławy otrzymają informację na kogo najkorzystniej jest głosować, a kandydujący mogą liczyć na zwiększenie swoich szans w wyborach. Coś jak wspólny kandydat/kandydatka mieszkańców Iławy i okolic.

Masz pomysł na rozwój Iławy lub projekt, który nie wpisuje się w wąskie ramy pomysłów wspieranych przez urzędy, samorządy, itp. ? Popierasz pomysły/projekty kogoś innego? Zapytaj kandydatów czy będą je wspierać.

Wyślij nam swoje pytania do kandydatów i kandydatek do Sejmu/Senatu, a my je opublikujemy i wyślemy do nich. Formularz jest na dole strony. 

Lista pytań jest pod linkiem (dodaliśmy, na początek trzy własne): Pytania do kandydatów 

Odpowiedzi będą zobowiązaniem kandydujących do konkretnych działań na rzecz Iławy i okolic, niezależnie od tego czy wygrają te prawybory i czy zdobędą mandat na jesieni. Jednak będą mogli zastrzec, że któreś z ich działań podejmowane będzie jedynie w przypadku uzyskania mandatu. Kandydaci które swoje działanie uzależnią w całości od uzyskania mandatu, w tych prawyborach nie będą mieć żadnej szansy na zwycięstwo.


Wyniki głosowania będą rekomendacją dla mieszkańców Iławy, do głosowania w wyborach na zwycięzcę. Głosowanie na wspólnie wybraną osobę zwiększy jej szansę w wyborach.


Pytania zbieramy do 11 września. Odpowiedzi będziemy publikować na bieżąco, do 30 września*. Głosowanie w Iławskich Prawyborach i ogłoszenie wyników odbędzie się nie później niż 8 października. Informację o systemie głosowania znajdziecie na dole strony.


Pamiętajmy, że kandydaci do Sejmu konkurują w ramach swojej listy o zwycięstwo. Nie zawsze jest tak, że kandydat z wyższym numerem startowym wygrywa. Jeśli kandydat z dalszego miejsca zbierze więcej głosów, może wejść do Sejmu, zamiast jedynki czy dwójki, itp. https://mamprawowiedziec.pl/czytelnia/artykul/kolejnosc-na-listach-nie-zawsze-jest-decydujaca. Dlatego zależy im na głosach wyborców. W przypadku Senatu, jest prościej - głosuje się na konkretne osoby.

Dodatkowe zasady: Wszyscy kandydaci otrzymają te same pytania. Od momentu przesłania nam przez Ciebie pytań do chwili publikacji może minąć trochę czasu. Powtarzające się pytania i projekty mogą być łączone przez nas w jedno. Pytań politycznych nie publikujemy, tylko konkrety, projekty, pomysły dotyczące Iławy i okolic. Nie ważne kto z jakiej partii kandyduje. Raczej nie będziemy podawać nazw partii, tylko imiona i nazwiska . Nadchodzące pytania publikowane będą na górze strony, w kolejności przesyłania. Przy zbyt dużej ilości pytań, zastrzegamy na koniec możliwość selekcji i stworzenia listy pytań uznanych przez nas za najciekawsze/najważniejsze. E-maile zbierana są przez swuj.pl na potrzeby komunikacji w ramach tej akcji. Możesz podać fikcyjny e-mail, ale w takiej sytuacji nie będziemy mogli się kontaktować. Szczegóły akcji będą dopracowywane. Niestety czas i środki mamy ograniczone - weź to pod uwagę. 

Ostatnio kandydowało w naszych okręgach łącznie blisko setki osób. W okręgu sejmowym jest 10 powiatów, więc niekoniecznie każdemu będzie chciało zajmować się problemami Iławy i okolic.

Wydawać by się mogło że niektóre pytania powinny być adresowane do samorządów. I będą, w wyborach samorządowych. Warto jednak wziąć pod uwagę, że większość pracy samorządu to zadania zlecone. Ma on do dyspozycji około 3% podatków mieszkańców do w miarę dowolnego rozporządzania. W wielu sprawach samorząd niewiele może. Na przykład w edukacji, gdzie samorządowcy, zostali pouczeni, że oni są od tego, żeby w szkołach były ciepłe kaloryfery, a nie od programów nauczania. A poza tym, samorządy lokalne są zadłużone i problemem dla nich jest załatanie dziur w asfalcie. W środku miasta. Od kilku lat. Więc nie będą zajmować się rozwojem i niestandardowymi projektami.

* Terminy i warunki mogą ulegać nieznacznym zmianom, mającym na celu jak najlepsze przeprowadzenie Iławskich Prawyborów. Być może, oprócz kandydatów wyłonionych w otwartym głosowaniu, wybierzemy dodatkowo, komisyjnie, kandydata/kandydatkę z najbardziej konkretną ofertą dla Iławy i okolic.

System głosowania. 

System głosowania dostosowany będzie do prognozowanego zainteresowania mieszkańców uczestnictwem i do możliwości. Siłą rzeczy nie zorganizujemy głosowania tak jak robi to PKW. Postaramy się wybrać złoty środek pomiędzy łatwością głosowania i wiarygodnością rezultatów. Z pewnością zorganizujemy to tak aby nie mogli wygrać kandydaci nie oferujący niczego konkretnego, a próbujący wpłynąć na wynik głosowania, np. masowym oddawaniem głosów przez tą samą osobę, grupę czy system.

Iława. 12.08.2023